Powitanie

Witamy na oficjalnej stronie projektów, które umożliwiają uczniom wyjazd na praktyki zagraniczne.
Tu znajdziecie wszystkie najnowsze informacje.

Rozpoczynamy kolejny projekt

Zapraszamy uczniów klas technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektronik do udziału w projekcie nr 2017-1-PL01-KA102-036067 „Zagraniczna praktyka podstawą profesjonalizmu
i społecznej integracji techników na europejskim rynku pracy” realizowanym w ramach programu Erasmus +

• termin realizacji projektu 1.12.2017 - 30.11.2018
  • termin wyjazdu do Hiszpanii 30.09.2018 - 27.10.2018

Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy.

Osoby koordynujące projekt : Ewa Wilczyńska i Dorota Krajewska
  • Kolejny – trzeci - projekt zakończony!

Czas na podsumowanie

Czterotygodniowe praktyki uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych i w autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Dodatkowymi doświadczeniami beneficjentów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych i nieznanych im dotychczas imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami” w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli – Real Betis i FC Sewilla.
    Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen oraz do szkoły partnerskiej - Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli.
    Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.
    Szczegółowy raport znajdziecie TUTAJ

Podsumowanie praktyk w Hiszpanii

Poniżej znajdziecie podsumowanie drugiej tury praktyk w Hiszpanii.
  • prezentacja
  • film
  • Wycieczka do Malagii

Hola!
    W niedzielę wraz z grupą z Rumunii pojechaliśmy do Malagi leżącej na sławnym Costa del Sol. Miasto kojarzy się z znanym malarzem P. Picassem a także przystojnym aktorem A. Banderasem. Na początku powędrowaliśmy wąskimi uliczkami Malagi zatrzymując się między innymi przy teatrze rzymskim, katedrze, muzeum Picassa. Przeszliśmy również przez restaurację, której właścicielem jest Banderas. Następnie zdobyliśmy szczyt góry na której znajduje się Castillo de Gibralfaro. Zmęczeni wspinaczką ochłodziliśmy się w słonych wodach Morza Śródziemnego i odpoczywaliśmy leżąc wśród muszelek na plaży. Zdjęcia znajdziecie tutaj

Wizyta na arenie Walki z Bykiem

We wtorek po południu odwiedziliśmy Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballeria de Sevilla. To arena walki z bykiem w Sewilli, najstarsza w Hiszpanii. Zobacz fotoreportaż

Technicy mechanicy i technicy elektronicy znów w Sewilli

Hola!!!!!

15 kwietnia krótko po północy kolejna grupa uczniów Technikum kształcących się w zawodach: technik elektronik i technik pojazdów samochodowych wyruszyła w podróż do słonecznej Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenia, nie tylko zawodowe.
    Większość uczestników projektu po raz pierwszy leciała samolotem, doznając niezwykłych wrażeń i to dwukrotnie, ponieważ przelot zaczynał się w Krakowie, kończył w Maladze, z przesiadką we Frankfurcie - największym europejskim lotnisku.
    To nie był jednak koniec podróży, bo autokarem uczniowie przejechali jeszcze 200 km do Sewilli - jednego z najcieplejszych miast w Europie. Zdjęcia tutaj

Przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne

W czwartek 16 lutego 2017 w ZSTiO w Skoczowie grupa uczniów, biorąca udział w projekcie europejskiego programu ERASMUS+, uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych z hiszpańskim partnerem projektu. Zjęcia z rozmów

W czwartek 16 lutego o 13.30 w sali 106 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne uczniów wyjeżdżających na praktyki do Hiszpanii.

Nowa rezydencja

Zobaczcie zdjęcia nowej rezydencji w galerii

Kolejny wyjazd do Hiszpanii - przygotowania rozpoczęte

Przygotowania do wyjazdu czas zacząć. Już w czasie ferii świątecznych rozpoczęły się przygotowania do wyjazdu kolejnej grupy uczniów na praktyki zagraniczne. Tym razem technicy pojazdów samochodowych i technicy elektronicy ropoczeli lekcje hiszpańskiego, przygotuwujące ich do pobytu w Hiszpanii.

goodbye session

Nadszedł czas pożegnania.W dniu 16 grudnia uczniowie ZSTiO w Skoczowie zakończyli praktyki zawodowe w Sevilli.Na pożegnalnym spotkaniu z opiekunem z ramienia euroMind- Anastazją wszyscy otrzymali certfikaty ukończenia kursu języka hiszpańskiego oraz ukończenia praktyk.Uczniowie wymienili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z ostatnich 4tygodni.Dziękujemy za miłe przyjęcie,bardzo dobrą opiekę i niezapomniane chwile spędzone w Hiszpanii.
    Zdjęcia znajdziecie tutaj