PHP-Fusion Powered Website

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 1
-> Najnowszy użytkownik: Admin

My na Faceboku

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie

Witamy na oficjalnej stronie projektów, które umożliwiają uczniom wyjazd na praktyki zagraniczne.
Tu znajdziecie wszystkie najnowsze informacje.

Podsumowanie

Zachęcamy do lektury RAPORTU podsumowującego Praktyki w Hiszpanii
Poznajcie relacje z praktyk przygotowane przez uczniów w formie PREZENTACJI i FILMU

I już po praktykach

Uczniowie nie tylko pracowali, ale także doskonalili język hiszpański, czego dowodem są certyfikaty świadczące o znajomości języka, jakie otrzymała w ostatnim tygodniu pobytu po wcześniej zdanym egzaminie.
Wyjazd do Hiszpanii to również okazja do poznania kultury mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego: zabytków, kuchni, mentalności, sposobu podejścia do pracy, spędzania wolnego czasu. W czasie pobytu uczniowie pojechali na 2 wycieczki: do Taviry w Portugalii i Malagi w Hiszpanii, w których szczególną atrakcją była październikowa kąpiel w Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemym. Zwiedzali również w Sewilli niezwykłe miejsca: Las Setas, Katedrę z przepiękną Giraldą, Plac Hiszpański, Fabrykę Tytoniu, Złotą Wieżę, Arenę Walki Byków, stadion piłkarski Real Bettis, a dwaj wybrańcy również stadion FC Sevilla, ponieważ mieli okazję oglądać z trybun mecz. Trzej uczniowie, którzy należą do OSP, poszli z wizytą do sewilskich strażaków – obejrzeli ich siedzibę, samochody, sprzęt, przymierzyli strażacki uniform, a także mogli dowiedzieć się, jak wygląda ich praca i odpoczynek.
Zagraniczny wyjazd to też jakby szkoła życia. Młodzież, mieszkając wraz z opiekunami w uroczej rezydencji w dzielnicy Nervion niedaleko centrum miasta, musiała się wykazać samodzielnością, odpowiedzialnością, punktualnością, umiejętnościami przyrządzania niektórych posiłków, sprzątania, obsługi pralki itp. Dla większości ogromnym przeżyciem była również podróż samolotem czy wcześniejsze czynności związane z odprawą na lotniskach.

Wycieczka do Portugalii

Tavira to najpiękniejsze miasteczko w popularnym wśród turystów południowym regionie Portugalii, Algarve. Panorama miasta składa się głównie ze spadzistych dachów i budowanych na przestrzeni wieków kościołów. Nieskończone piaszczyste plaże, piękna rzeka Gilao i urokliwe drzewa figowe i migdałowe to wizytówka Taviry. Miasto zdołało uchronić się przed nowoczesnością i masową turystyką, zachowując tradycyjny charakter i strukturę wioski rybackiej. Zróżnicowana architektura odzwierciedla bujną historię Taviry: Slady panowania Arabów, Wielkich Mistrzów Zakonu Świętego Jakuba oraz Cesarstwa Rzymskiego. Podczas wycieczki obejrzeliśmy: Ponte Romana (most Rzymski), Praca da Republica (Plac Republiki), Castillo Moreno (zamek Mauretański), Santa Maria do Castelo (najstarszy kościół w Tavirze). Nie zapomnimy nigdy pobytu na złotej plaży na wyspie Ilha da Tavira oraz kąpieli w oceanie atlantyckim na strzeżonej plaży. Więcej zdjęć znajdziecie Tutaj

Odwiedzajcie nas

Możecie codziennie sprawdzić co u nas słychać wchadząc na nasza STRONĘ

I polecieli ...

W dniu 29 września o godzinie 8.30 grupa 18 uczniów kształcących się w zawodach technik elektronik i technik pojazdów samochodowych wraz w nauczycielkami. Wyruszyli spod szkoły na lotnisko do Krakowa a następnie do Hiszpanii gdzie spędzą 4 tygodnie na pracy, nauce i poznawaniu innej kultury.
Zdjęcia z pierwszych chwil w Hiszpanii znajdziecie Tutaj

Ważne dokumenty


Najważniejsze informacje dla uczestników wyjazdu do Sewilli znajdują się poniżej. Miłej lektury :)
 • Słownik dla technika pojazdów samochodowych
 • Słownik dla technika elektronika
 • poradnik dla wszystkich
 • plan działań
 • zakwaterowanie
 • regulamin
 • propozycje wycieczek
  Materiały zostały przesłane przez firmę przyjmująca euroMind w Hiszpanii.
 • Spotkanie informacyjne

  15 lutego (czwartek) o godz 16:15 w sali 108 odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne uczestników projektu i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

  Lista zakwalifikowanych

  W dniu 26.01.2018 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej dla realizacji projektu

  „Zagraniczna praktyka podstawą profesjonalizmu i społecznej integracji techników na europejskim rynku pracy”
  nr 2017-1-PL01-KA102-036067 w ramach programu Erasmus +

  Do projektu zakwalifikowano następujące osoby (wg alfabetu) :

  1. Byrtek Maciej
  2. Cieślar Tomasz
  3. Gabzdyl Kacper
  4. Kohut Dominik
  5. Król Kamil
  6. Madecki Szymon
  7. Madzia Michał
  8. Malina Adam
  9. Martynek Łukasz
  10. Nawrat Marcel
  11. Pałka Paweł
  12. Pietrasina Jakub
  13. Sidzina Bartłomiej
  14. Sikora Łukasz
  15. Stebel Damian
  16. Surmiak Marcin
  17. Szworc Krzysztof
  18. Szyndler Michał

  Rozpoczynamy kolejny projekt

  Zapraszamy uczniów klas technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektronik do udziału w projekcie nr 2017-1-PL01-KA102-036067 „Zagraniczna praktyka podstawą profesjonalizmu
  i społecznej integracji techników na europejskim rynku pracy” realizowanym w ramach programu Erasmus +

 • termin realizacji projektu 1.12.2017 - 30.11.2018
 • termin wyjazdu do Hiszpanii 30.09.2018 - 27.10.2018

  Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy.

  Osoby koordynujące projekt : Ewa Wilczyńska i Dorota Krajewska
 • Kolejny – trzeci - projekt zakończony!

  Czas na podsumowanie
  30 maja zakończyła się realizacja projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do sukcesu na europejskim rynku pracy - External vocational training as the way to success in European employment market realizowanego w ramach programu Erasmus+

  Czterotygodniowe praktyki uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych i w autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Dodatkowymi doświadczeniami beneficjentów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych i nieznanych im dotychczas imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami” w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli – Real Betis i FC Sewilla.
  Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen oraz do szkoły partnerskiej - Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli.
  Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.
  Szczegółowy raport znajdziecie TUTAJ

  Podsumowanie praktyk w Hiszpanii


  Poniżej znajdziecie podsumowanie drugiej tury praktyk w Hiszpanii.
 • prezentacja
 • film
 • Wygenerowano w sekund: 0.57
  92,560 unikalne wizyty