Powitanie

Witamy na oficjalnej stronie projektów, które umożliwiają uczniom wyjazd na praktyki zagraniczne.
Tu znajdziecie wszystkie najnowsze informacje.

Ważne dokumenty

Najważniejsze informacje dla uczestników wyjazdu do Sewilli znajdują się poniżej. Miłej lektury :)
  • Słownik dla technika pojazdów samochodowych
  • Słownik dla technika elektronika
  • poradnik dla wszystkich
  • plan działań
  • zakwaterowanie
  • regulamin
  • propozycje wycieczek
    Materiały zostały przesłane przez firmę przyjmująca euroMind w Hiszpanii.
  • Spotkanie informacyjne

15 lutego (czwartek) o godz 16:15 w sali 108 odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne uczestników projektu i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

Lista zakwalifikowanych

W dniu 26.01.2018 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej dla realizacji projektu

„Zagraniczna praktyka podstawą profesjonalizmu i społecznej integracji techników na europejskim rynku pracy”
    nr 2017-1-PL01-KA102-036067 w ramach programu Erasmus +

Do projektu zakwalifikowano następujące osoby (wg alfabetu) :

1. Byrtek Maciej
    2. Cieślar Tomasz
    3. Gabzdyl Kacper
    4. Kohut Dominik
    5. Król Kamil
    6. Madecki Szymon
    7. Madzia Michał
    8. Malina Adam
    9. Martynek Łukasz
    10. Nawrat Marcel
    11. Pałka Paweł
    12. Pietrasina Jakub
    13. Sidzina Bartłomiej
    14. Sikora Łukasz
    15. Stebel Damian
    16. Surmiak Marcin
    17. Szworc Krzysztof
    18. Szyndler Michał

Rozpoczynamy kolejny projekt

Zapraszamy uczniów klas technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektronik do udziału w projekcie nr 2017-1-PL01-KA102-036067 „Zagraniczna praktyka podstawą profesjonalizmu
    i społecznej integracji techników na europejskim rynku pracy” realizowanym w ramach programu Erasmus +

• termin realizacji projektu 1.12.2017 - 30.11.2018
  • termin wyjazdu do Hiszpanii 30.09.2018 - 27.10.2018

Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy.

Osoby koordynujące projekt : Ewa Wilczyńska i Dorota Krajewska
  • Kolejny – trzeci - projekt zakończony!

Czas na podsumowanie

Czterotygodniowe praktyki uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych i w autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Dodatkowymi doświadczeniami beneficjentów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych i nieznanych im dotychczas imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami” w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli – Real Betis i FC Sewilla.
    Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen oraz do szkoły partnerskiej - Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli.
    Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.
    Szczegółowy raport znajdziecie TUTAJ

Podsumowanie praktyk w Hiszpanii

Poniżej znajdziecie podsumowanie drugiej tury praktyk w Hiszpanii.
  • prezentacja
  • film
  • Wycieczka do Malagii

Hola!
    W niedzielę wraz z grupą z Rumunii pojechaliśmy do Malagi leżącej na sławnym Costa del Sol. Miasto kojarzy się z znanym malarzem P. Picassem a także przystojnym aktorem A. Banderasem. Na początku powędrowaliśmy wąskimi uliczkami Malagi zatrzymując się między innymi przy teatrze rzymskim, katedrze, muzeum Picassa. Przeszliśmy również przez restaurację, której właścicielem jest Banderas. Następnie zdobyliśmy szczyt góry na której znajduje się Castillo de Gibralfaro. Zmęczeni wspinaczką ochłodziliśmy się w słonych wodach Morza Śródziemnego i odpoczywaliśmy leżąc wśród muszelek na plaży. Zdjęcia znajdziecie tutaj

Wizyta na arenie Walki z Bykiem

We wtorek po południu odwiedziliśmy Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballeria de Sevilla. To arena walki z bykiem w Sewilli, najstarsza w Hiszpanii. Zobacz fotoreportaż

Technicy mechanicy i technicy elektronicy znów w Sewilli

Hola!!!!!

15 kwietnia krótko po północy kolejna grupa uczniów Technikum kształcących się w zawodach: technik elektronik i technik pojazdów samochodowych wyruszyła w podróż do słonecznej Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenia, nie tylko zawodowe.
    Większość uczestników projektu po raz pierwszy leciała samolotem, doznając niezwykłych wrażeń i to dwukrotnie, ponieważ przelot zaczynał się w Krakowie, kończył w Maladze, z przesiadką we Frankfurcie - największym europejskim lotnisku.
    To nie był jednak koniec podróży, bo autokarem uczniowie przejechali jeszcze 200 km do Sewilli - jednego z najcieplejszych miast w Europie. Zdjęcia tutaj

Przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne

W czwartek 16 lutego 2017 w ZSTiO w Skoczowie grupa uczniów, biorąca udział w projekcie europejskiego programu ERASMUS+, uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych z hiszpańskim partnerem projektu. Zjęcia z rozmów

W czwartek 16 lutego o 13.30 w sali 106 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne uczniów wyjeżdżających na praktyki do Hiszpanii.