Zakończyliśmy projekt ERASMUS +

Czas na podsumowanie!!!

1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących , Skoczów, ul. Górecka 65 – koordynator Ewa Wilczyńska

2. euroMind SL- Ubeda,Avenida Ciudad de Lineares 2 Pasaje - koordynator Irmina Majchrzak

3. Colegio Salesiano Santísima Trinidad, María Auxiliadora nº 18E, 41008 Sevilla, Francisco García García

Czas realizacji projektu: od 20 grudnia 2014 do 19 grudnia 2015 r

Termin odbywania praktyki w Hiszpanii
: 21.09 – 16.10.2015

Ilość uczestników: 16 uczniów z klas II, III i IV technikum – technik pojazdów samochodowych

Pisali o nas

Udział uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie w zagranicznych praktykach został zauważony również przez prasę lokalną. Pisali o nas w:
Głosie Ziemi Cieszyńskiej
Czasie Skoczowa
Wieściach Skoczowa

Praktyki Zakończone

Praktyki w Hiszpanii zakończyły się 16 października. Hiszpański partner firma EuroMIND przesłała pierwszy raport, który możecie zobaczyć tutaj

Koniec praktyk

17 października 2015 r., po odbyciu miesięcznych praktyk zawodowych w Hiszpanii, powróciła grupa 16 uczniów Technikum z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, uczących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Wyjazd uczniów był realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+.

WYCIECZKI W HISZPANII

Po ciężkiej pracy na uczniów czekały również dodatkowe atrakcje w formie wycieczek do miast o bogatej historii:
  • 26 września do Kordoby,
  • 10 października do Kadyksu.
    Kordoba przywitała nas piękną upalna pogodą. Po Puente Romano, czyli 16 łukowym moście na rzece Gwadalkiwir przeszliśmy do bram pełnego zabytków miasta.
    Ciekawostką historyczna jest fakt, że przez długi okres czasu w mieście współistniały trzy różne cywilizacje: islam, chrześcijaństwo oraz judaizm.
    Wraz z opiekunem ze strony hiszpańskiego partnera euroMind zwiedziliśmy zespół fortyfikacji Alkazar, który pełnił też rolę siedziby władców kastylijskich. Napełnieni ciekawością podążyliśmy ku niezwykle osobliwej budowli - Mezquita, czyli wielkiemu meczetowi pochodzącemu z VIII wieku który dziś jest katedrą kościoła rzymskokatolickiego.
    Kolejne przystanki spaceru po Cordobie to: Plaza de la Carredala (Plac Corridy) , ruiny Świątyni Rzymskiej, Synagoga w dzielnicy Żydowskiej.
    Zdjęcia z wycieczek znajdziecie tutaj
  • Pierwsze chwile w Hiszpanii

W sobotę Technicy Pojazdów Samochodowych wraz z opiekunkami Panią Dorotą Krajewską i Panią Ewą Wilczyńską dotarli do Sevilli. Pierwsze zdjęcia z ich pobytu znajdziecie tutaj

Jak dotarliśmy do Sewilli?

1. 5 rano – wyjazd z przed szkoły, pożegnali nas rodzice i Pani Barbara Grzegorz,
    2. 10.10 – wylot z Krakowa do Malagi,
    3. Na lotnisku w Maladze czekali na nas przedstawiciele firmy euroMind,
    4. Podróż z Malagi do Sewilli odbyliśmy autokarem podziwiając piękno andaluzyjskiej ziemi,
    5. Do rezydencji dotarliśmy około 18,
    6. Wieczorem wraz z opiekunami polskimi i hiszpańskimi poszliśmy na spacer po najbliższej okolicy,
    7. Niedziela to relaks i aklimatyzacja w nowym miejscu,
    8. Poniedziałkowy poranek – zapoznanie się z pracodawcami i rozpoczęcie praktyk każdy w swojej firmie,
    9. Popołudnie spędziliśmy na wspólnym spacerze po historycznej części Sewilli,
    10. We wtorek rozpoczynamy kurs hiszpańskiego,
    11. W środę założymy funpage na którym na bieżąco będziecie mogli śledzić nasze wpisy.

Technicy pojazdów samochodowych ze Skoczowa jadą do Hiszpanii

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, w ramach europejskiego programu ERASMUS+, realizuje projekt nr 014-1-PL01-KA102-001344 „Supranational professional training as the key issue to European automotive industry - Ponadnarodowe staże zawodowe kluczem do świata europejskiej motoryzacji”.
    Staż zawodowy, który ma być kluczem młodzieży ze Skoczowa do świata europejskiej motoryzacji, będzie odbywać się w hiszpańskiej Sewilli, w terminie od 19.09.2015 r. do 17.10.2015 r.

Już po rozmowach

17.06.2015 r. w ZSTiO w Skoczowie grupa uczniów, biorąca udział w projekcie europejskiego programu ERASMUS+, uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych z hiszpańskim partnerem projektu.
    Rozmowy prowadzono przy pomocy programu komputerowego SKYPE. Uczestniczyli w nich, po stronie polskiej, uczniowie z Technikum – technicy pojazdów samochodowych, a po stronie hiszpańskiej – pani Katarzyna Tajstra, która reprezentowała hiszpańskiego partnera projektu, organizację euroMind.
    Fotorelacja z rozmów tutaj

W środę 17 czerwca o godzinie 9.20 w sali 108 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla uczestników projektu.
    Rozmowy będą prowadzone on-line w języku angielskim z pracownikami firmy euroMind z Hiszpanii.

Gdzie będziemy mieszkać?

Jeśli jesteś ciekawy jak będziesz mieszkać na praktykach w Hiszpanii zobacz tutaj

Spotkanie z pedagogiem

W dniu 13.05.2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia z pedagogiem – B. Grzegorz. Na spotkanie zaproszone zostały również studentki drugiego roku pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim Filia w Cieszynie.
    Celem spotkania było przygotowanie uczniów do wyjazdu, rozłąki z rodziną, doskonalenie umiejętności pracy w zespole.
    W galerii znajdziecie zdjęcia z pierwszych spotkań przygotowujących do wyjazdu Spotkania