Technicy pojazdów samochodowych ze Skoczowa jadą do Hiszpanii

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, w ramach europejskiego programu ERASMUS+, realizuje projekt nr 014-1-PL01-KA102-001344 „Supranational professional training as the key issue to European automotive industry - Ponadnarodowe staże zawodowe kluczem do świata europejskiej motoryzacji”.
Staż zawodowy, który ma być kluczem młodzieży ze Skoczowa do świata europejskiej motoryzacji, będzie odbywać się w hiszpańskiej Sewilli, w terminie od 19.09.2015 r. do 17.10.2015 r.

Już po rozmowach

17.06.2015 r. w ZSTiO w Skoczowie grupa uczniów, biorąca udział w projekcie europejskiego programu ERASMUS+, uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych z hiszpańskim partnerem projektu.
Rozmowy prowadzono przy pomocy programu komputerowego SKYPE. Uczestniczyli w nich, po stronie polskiej, uczniowie z Technikum – technicy pojazdów samochodowych, a po stronie hiszpańskiej – pani Katarzyna Tajstra, która reprezentowała hiszpańskiego partnera projektu, organizację euroMind.
Fotorelacja z rozmów tutaj

W środę 17 czerwca o godzinie 9.20 w sali 108 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla uczestników projektu.
Rozmowy będą prowadzone on-line w języku angielskim z pracownikami firmy euroMind z Hiszpanii.

Gdzie będziemy mieszkać?

Jeśli jesteś ciekawy jak będziesz mieszkać na praktykach w Hiszpanii zobacz tutaj

Spotkanie z pedagogiem

W dniu 13.05.2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia z pedagogiem – B. Grzegorz. Na spotkanie zaproszone zostały również studentki drugiego roku pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim Filia w Cieszynie.
Celem spotkania było przygotowanie uczniów do wyjazdu, rozłąki z rodziną, doskonalenie umiejętności pracy w zespole.
W galerii znajdziecie zdjęcia z pierwszych spotkań przygotowujących do wyjazdu Spotkania

Kolejne spotkanie z lektorem

Nos vemos este viernes a las 15.45. Tenemos 2 clases de español, vale?
¡Hasta el viernes!

W ten piątek widzimy się o 15.45. Mamy 2 lekcje hiszpańskiego, ok? Do piątku.

Pierwsza lekcja

calle, ciudad, un poco, chica, amigo, etcétera... queremos hablar español
ulica, miasto, trochę, dziewczyna, przyjaciel i tak dalej; chcemy mówić po hiszpańsku

W dniu 4 maja odbyła się pierwsza lekcja z lektorem języka hiszpańskiego.

Spotkanie z lektorem

Chicos empezamos :)
Primera reunión con el maestro

Pierwsze spotkanie z lektorem języka hiszpańskiego odbędzie się
04 maja 2015 poniedziałek o godzinie 900 w szkole.
Obecność obowiązkowa

Ważne dokumenty

Zapoznaj się z nowymi, ważnymi dokumentami, które ułatwią Ci przygotowanie się do praktyki w Hiszpanii;
  • Regulamin pobytu w Hiszpanii
  • Przewodnik dla uczestnika
  • Słowniczek
  • Spotkanie informacyjne

16 marca w poniedziałek 1630 w sali 108 odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne uczestników projektu i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

Zgoda rodziców

Zapoznaj się i pobierz zgodę rodziców na Twój udział w projekcie