Technicy mechanicy i technicy elektronicy znów w Sewilli
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 20 2017 18:20:17
Hola!!!!!

15 kwietnia krótko po północy kolejna grupa uczniów Technikum kształcących się w zawodach: technik elektronik i technik pojazdów samochodowych wyruszyła w podróż do słonecznej Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenia, nie tylko zawodowe.
Większość uczestników projektu po raz pierwszy leciała samolotem, doznając niezwykłych wrażeń i to dwukrotnie, ponieważ przelot zaczynał się w Krakowie, kończył w Maladze, z przesiadką we Frankfurcie - największym europejskim lotnisku.
To nie był jednak koniec podróży, bo autokarem uczniowie przejechali jeszcze 200 km do Sewilli - jednego z najcieplejszych miast w Europie. Zdjęcia tutaj


Treść rozszerzona
Cała grupa mieszka razem w pięknej rezydencji niedaleko centrum miasta.
W niedzielę wielkanocną młodzież wraz z opiekunami po raz pierwszy spacerowała po Sewilli, poznając najważniejsze zabytki kultury Andaluzji, odczuwając inną niż w Polsce atmosferę Świąt.
Poniedziałek wielkanocny także wyglądał inaczej niż w naszym kraju, ponieważ rano uczestnicy projektu po raz pierwszy udali się do hiszpańskich pracodawców i rozpoczęli swoją praktykę zawodową. I tak będą wyglądały kolejne cztery tygodnie. Po południu po sjeście młodzież kontynuuje rozpoczętą w Polsce naukę języka hiszpańskiego.
Podobnie jak Święta, tak i temperatura powietrza w Sewilii bardzo różni się od tej w Polsce - w ciągu dnia przekracza 30 stopni. Oprócz nauki i pracy przyszłych techników naszej szkoły czeka wiele innych atrakcji, między innymi kąpiel w Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim.
Hasta luego na stronie na Facebooku - Young electronics and car mechanics form Skoczów in Sevilla.