Kolejny – trzeci - projekt zakończony!
Dodane przez Admin dnia Czerwiec 07 2017 18:30:55
Czas na podsumowanie
30 maja zakończyła się realizacja projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do sukcesu na europejskim rynku pracy - External vocational training as the way to success in European employment market realizowanego w ramach programu Erasmus+

Czterotygodniowe praktyki uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych i w autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Dodatkowymi doświadczeniami beneficjentów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych i nieznanych im dotychczas imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami” w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli – Real Betis i FC Sewilla.
Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen oraz do szkoły partnerskiej - Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli.
Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.
Szczegółowy raport znajdziecie TUTAJ