I już po praktykach
Dodane przez Admin dnia Listopad 10 2018 21:41:50
Uczniowie nie tylko pracowali, ale także doskonalili język hiszpański, czego dowodem są certyfikaty świadczące o znajomości języka, jakie otrzymała w ostatnim tygodniu pobytu po wcześniej zdanym egzaminie.
Wyjazd do Hiszpanii to również okazja do poznania kultury mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego: zabytków, kuchni, mentalności, sposobu podejścia do pracy, spędzania wolnego czasu. W czasie pobytu uczniowie pojechali na 2 wycieczki: do Taviry w Portugalii i Malagi w Hiszpanii, w których szczególną atrakcją była październikowa kąpiel w Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemym. Zwiedzali również w Sewilli niezwykłe miejsca: Las Setas, Katedrę z przepiękną Giraldą, Plac Hiszpański, Fabrykę Tytoniu, Złotą Wieżę, Arenę Walki Byków, stadion piłkarski Real Bettis, a dwaj wybrańcy również stadion FC Sevilla, ponieważ mieli okazję oglądać z trybun mecz. Trzej uczniowie, którzy należą do OSP, poszli z wizytą do sewilskich strażaków – obejrzeli ich siedzibę, samochody, sprzęt, przymierzyli strażacki uniform, a także mogli dowiedzieć się, jak wygląda ich praca i odpoczynek.
Zagraniczny wyjazd to też jakby szkoła życia. Młodzież, mieszkając wraz z opiekunami w uroczej rezydencji w dzielnicy Nervion niedaleko centrum miasta, musiała się wykazać samodzielnością, odpowiedzialnością, punktualnością, umiejętnościami przyrządzania niektórych posiłków, sprzątania, obsługi pralki itp. Dla większości ogromnym przeżyciem była również podróż samolotem czy wcześniejsze czynności związane z odprawą na lotniskach.