Praktyki we Włoszech

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Witaj na stronie praktyk zagranicznych
odbywających się we Włoszech.
Przygotowania do wyjazdu na praktyki we Włoszech rozpoczęte!
Rozpoczęły się przygotowania w ramach kolejnego- już drugiego projektu programu ERASMUS+ dla naszych fototechników, techników organizacji reklamy i handlowców na praktyki zagraniczne w Rimini. We wtorek 6 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z języka włoskiego. Intensywne przygotowania będą trwały przez 3 miesiące. Życzymy przyszłym praktykantom wytrwałości! Zdjęcia
Plan zajęć
TUTAJ możesz sprawdzić plan zajęć językowych i pedagogiczno-kulturowych
Ważne dokumenty
Poniżej ważne dokumenty do pobrania
Wzór CV
Informacja o stanie zdrowia i zgoda rodziców
Pierwsze spotkanie
W poniedziałek 01 października o godz. 17.30 na auli odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wyjeżdżających na zagraniczne praktyki do Włoch i samymi uczestnikami.
Obecność rodzica i ucznia obowiązkowa!
Zakwalifikowani na praktyki we Włoszech
21 września 2018 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej dla realizacji projektu w ramach programu ERASMUS+
„Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości” 2018-1-PL01-KA102-049669

Do udziału w projekcie zakwalifikowano następujące osoby:
1. Bojda Natalia
2. Borkała Angelika
3. Cieślar Natalia
4. Czermak Marcello
5. Dawidczyk Jagoda
6. Dytko Anna
7. Faruga Dagmara
8. Gąsowski Bartosz
9. Haratyk Karolina
10. Kania Wiktoria
11. Kotuszyński Oskar
12. Kukla Klaudia
13. Leczykiewicz Grzegorz
14. Macura Mariusz
15. Olechno Izabela
16. Olma Izabela
17. Polok Karolina
18. Waleczek Agata

Osoby niezakwalifikowane znajdują się na liście rezerwowej
W poniedziałek i wtorek odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim w sali 201A.
Obecność obowiązkowa!!!

Zapraszamy kandydatów wg. następującego harmonogramu:
Poniedziałek (17.09) lekcja 1 i 2- 3THF, lekcja 3 i 4- 2TF
Wtorek (18.09) od godz 8.30- 4TR
Proszę, aby trzy osoby czekały przed salą, reszta jest na lekcjach. Osoba po rozmowie wraca na lekcję po następną osobę.

Wybierz czytaj więcej to poznasz zagadnienia do rozmowy kwalifikacyjnej

Życzymy powodzenia!
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla kandydatów do udziału w projekcie
w ramach programu ERASMUS+
miejsce praktyk: Rimini- Włochy
„Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości”

Środa 11.35 sala 201
Obecność obowiązkowa!!!

Koordynator: Karina Rusok-Stanisławska
Rozdanie Europass
20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w drugiej turze mobilności w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”.
Uczniowie w trakcie spotkania przedstawiali swoje prezentacje i filmy.
Zdjęcia znajdziesz TUTAJ
Prezentacje przygotowane przez uczestników praktyk znajdziecie TUTAJ
Rusza nabór do kolejnego projektu!
Zapraszamy uczniów obecnych klas I-III technikum w zawodach technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik handlowiec do udziału w nowym projekcie „Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości” w ramach programu ERASMUS+. W poniższych załącznikach uzyskacie potrzebne informacje, niezbędne do wkroczenia w etap rekrutacji, a następnie uczestnictwa w projekcie.
Załączniki:
1) przewodnik dla ucznia
2) regulamin rekrutacji
3) formularz zgłoszeniowy
Termin realizacji projektu: 01.06.2018-31.10.2019
Termin mobilności: 03.02.2019-02.03.2019
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
Podsumowanie projektu
31 maja zakończyła się realizacja projektu „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy" w ramach programu Erasmus+.
4-godniowe praktyki 32 uczniów klas 2, 3 i 4 technikum, kształcących się w zawodach technik handlowiec oraz fototechnik odbywały się w Rimini w firmach handlowych i fotograficznych. Program praktyk został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Projekt umożliwi uczniom zetknięcie się z rzeczywistymi warunkami rynkowymi panującymi we włoskich firmach handlowych i fotograficznych, co przełoży się na nowe doświadczenie zawodowe. Ważne było, aby stworzyć możliwość poznania praktycznych, a zarazem europejskich rozwiązań w dziedzinie, w której zdobywa kierunkowe wykształcenie młody człowiek. Dla przyszłych handlowców i fototechników ważny jest kontakt z klientem, a zakończony staż dał dodatkowo możliwość komunikacji z obcojęzycznym klientem, co przyczyniło się do obniżenia bariery językowej, szybkiego nabywania umiejętności komunikacyjnych oraz udoskonalenia znajomości specjalistycznego języka zawodowego. Redagowanie sprawozdań i wpisów na profilu Facebooka w języku angielskim było dodatkowym narzędziem w rozwijaniu umiejętności językowych.
Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Wenecji i dwie do San Marino. Uczestnicy mieli możliwość spacerowania po pięknej plaży w okresie zimowym i późnojesiennym oraz poznania sąsiedniej miejscowości- Riccione- słynnej pod względem wypoczynkowym. Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Wpłynęła na ich rozwój pod względem zawodowym i językowm. Dzięki nowym doświadczeniom uczestnicy stażu stali się bardziej pewni siebie i przekonani o własnych umiejętnościach. Pewność siebie, otwartość i ciekawość otworzyła im drogę do podejmowania nowych wyzwań w przyszłości. Dodatkowym atutem udziału w projekcie był wzrost poziomu odpowiedzialności podczas podejmowania nowych zadań i działań, otwartości i wrażliwości międzykulturowej, uwrażliwiła na różnice mentalne i kulturowe.
Pełny raport znajdziecie TUTAJ
Pisali o nas