Praktyki we Włoszech

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Witaj na stronie praktyk zagranicznych
odbywających się we Włoszech.
Pobyt we Włoszech dobiega końca
W czwartek 28 lutego odbyło się podsumowujące spotkanie uczestników projektu z ich włoskimi opiekunami. Sprawdzone zostały wszystkie dokumenty, rzdano certyfikaty potwierdzające odbycie stażu, uczniowie udzielili wywiadu na temat pobytu oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Praca w Rimini
Głównym celem pobytu we Włoszech było zdobycie zawodowego doświadczenia przez uczniów naszej szkoły. Zdjęcia z wykonywanej przez nich pracy możecie zobaczyć TUTAJ
Wycieczka do Wenecji
W niedzielę 24 lutego grupa naszych praktykantów wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Wenecji. Po przypłynięciu do brzegów Wenecji płynęliśmy dalej ale już w tłumie turystów zmierzających pod słynne iż daleka widoczne kolumny, które od wieków witają wszystkich gości. Tłumy turystów przybyły na ostatni tydzień karnawału, na scenie umieszczonej na Placu świętego Marka odbywały się występy, w całym mieście można było spotkać przebrane osoby w stroje książąt, dożów, postacie historyczne, bohaterów bajek i komiksów.
Naszym przewodnikiem była Alesja rodowita wenecjanka pięknie mówiąca po polsku. Język polski studiowała na Uniwersytecie Weneckim. Opowiadała o historii najpiękniejszych budynków Wenecji jakimi są Pałac Dożów, Bazylika św. Marka i innych. Wytłumaczyła skąd wzięła się nazwa Most Westchnień. A następnie przeprowadziła nas przez spokojne uliczki Wenecji gdzie nie ma turystów, a widoki równie piękne i opowiadała o trudach codziennego życia wenecjan dawniej i dziś. Zdjęcia
Wycieczka do Santarcangelo
W sobotę 23 lutego w ramach weekendowych wycieczek grupa młodzieży przebywająca na praktykach w Rimini wraz z opiekunami odwiedziła malownicze miasteczko Santarcangelo umiejscowione w gminie Rimini. Ze wzgórza, na którym znajduje się Twierdza Malatestiana rozpościerał się piękny widok na cale miasteczko. W oddali można było również zobaczyć miejsce naszego zamieszkania czyli Rimini, a nawet wzgórze San Marino. Jedna przenikliwy zimny wiatr nie pozwalał długo cieszyć się niesamowitymi widokami. Zdjęcia
Wymogi do zaliczeniowych prezentacji i filmów
Prezentacja powinna się składać z 8-12 slajdów według schematu:

• wstęp (tytuł projekty, data wyjazdu, miejsce),

• miasto w którym mieszkacie (zdjęcia z charakterystycznych miejsc, wasze zdjęcie przed rezydencją lub w pokoju),

• miejsca praktyk (minimum trzy slajdy opowiadające o tym co robiliście na praktykach, zdjęcie waszej firmy, wy podczas różnych czynności oraz wasze zdjęcie z szefem),

• czas wolny (zdjęcia pokazujące jak spędziliście czas wolny, np. zdjęcia z spacerów, wizyt w restauracji),

• wycieczki (San Marino i Wenecja),

• podsumowanie (w kilku punktach napiszcie co dał wam wyjazd),

Film z miejsca praktyk:

• powinien trwać minimum 60 sekund,

• jest na nim widoczne wasze miejsce praktyk oraz wy,

• pokazuje trzy różne czynności, które wykonywaliście podczas praktyk,

• na początku znajduje się tytuł z Waszym imieniem i nazwiskiem oraz nazwa miejsca praktyk, na końcu filmu znajduje się napis z nazwą projektu, miejscem i datą.

• powinien być nagrany w kadrze poziomym,

Zwiedzanie Rimini
W niedzielę 17 lutego uczestnicy wyjazdu do Włoch w ramach projektu Erasmus+ udali się rano pod opieką Pani Beaty i Pana Jerzego zwiedzać centrum Rimini oraz cmentarz, na którym znajduje się niecodzienny grób w postaci rzeźby z płynąca wodą słynnego reżysera F. Felliniego. Wieczorem grupa pod opieką Pana Jerzego wyszła też zobaczyć zachód słońca na miejscowym molo. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego intensywnego dnia.
Wycieczka do San Marino

9 lutego- wycieczka do San Marino. Widoki ze szczytu Góry Tytana przy błękitnym niebie zachwyciły wszystkich uczestników.Zdjęcia
Pozdrowienia z Rimini

Pierwszy dzień w Rimini- poranny spacer po najciekawszych zakątkach miasta
Nowa grupa uczestników

2 lutego grupa naszych uczniów z 2, 3 i 4 klas technikum wraz z opiekunami- p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjeżdża już kolejny raz na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu ERASMUS+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych oraz pedagogicznych.
Grupa 13 fototechników, 4 uczniów z organizacji reklamy oraz 1 handlowiec będzie realizować praktyki zawodowe we włoskich firmach fotograficznych, handlowych i agencjach reklamy. Przed uczestnikami niezapomniane chwile oraz dużo pracy pod okiem włoskich specjalistów. Uczniowie rozwiną swe umiejętności zawodowe i językowe oraz stawią czoła nowym wyzwaniom. Życzmy im powodzenia!
Ważne !!!!
Spotkanie z rodzicami i uczestnikami przed mobilnością
W czwartek 31 stycznia 2017 o godzinie 18 00 w sali 108 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki do Włoch z koordynatorem i opiekunami. TUTAJ znajdziecie adresy Waszych pracodawców
Tu będziemy mieszkać