Praktyki we Włoszech
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Powitanie
Witaj na stronie praktyk zagranicznych
dla FOTOTECHNIKÓW I TECHNIKÓW HANDLOWCÓW.
Rozdanie Europass
20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w drugiej turze mobilności w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”.
Uczniowie w trakcie spotkania przedstawiali swoje prezentacje i filmy.
Zdjęcia znajdziesz TUTAJ
Prezentacje przygotowane przez uczestników praktyk znajdziecie TUTAJ
Rusza nabór do kolejnego projektu!
Zapraszamy uczniów obecnych klas I-III technikum w zawodach technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik handlowiec do udziału w nowym projekcie „Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości” w ramach programu ERASMUS+. W poniższych załącznikach uzyskacie potrzebne informacje, niezbędne do wkroczenia w etap rekrutacji, a następnie uczestnictwa w projekcie.
Załączniki:
1) przewodnik dla ucznia
2) regulamin rekrutacji
3) formularz zgłoszeniowy
Termin realizacji projektu: 01.06.2018-31.10.2019
Termin mobilności: 03.02.2019-02.03.2019
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
Podsumowanie projektu
31 maja zakończyła się realizacja projektu „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy" w ramach programu Erasmus+.
4-godniowe praktyki 32 uczniów klas 2, 3 i 4 technikum, kształcących się w zawodach technik handlowiec oraz fototechnik odbywały się w Rimini w firmach handlowych i fotograficznych. Program praktyk został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Projekt umożliwi uczniom zetknięcie się z rzeczywistymi warunkami rynkowymi panującymi we włoskich firmach handlowych i fotograficznych, co przełoży się na nowe doświadczenie zawodowe. Ważne było, aby stworzyć możliwość poznania praktycznych, a zarazem europejskich rozwiązań w dziedzinie, w której zdobywa kierunkowe wykształcenie młody człowiek. Dla przyszłych handlowców i fototechników ważny jest kontakt z klientem, a zakończony staż dał dodatkowo możliwość komunikacji z obcojęzycznym klientem, co przyczyniło się do obniżenia bariery językowej, szybkiego nabywania umiejętności komunikacyjnych oraz udoskonalenia znajomości specjalistycznego języka zawodowego. Redagowanie sprawozdań i wpisów na profilu Facebooka w języku angielskim było dodatkowym narzędziem w rozwijaniu umiejętności językowych.
Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Wenecji i dwie do San Marino. Uczestnicy mieli możliwość spacerowania po pięknej plaży w okresie zimowym i późnojesiennym oraz poznania sąsiedniej miejscowości- Riccione- słynnej pod względem wypoczynkowym. Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Wpłynęła na ich rozwój pod względem zawodowym i językowm. Dzięki nowym doświadczeniom uczestnicy stażu stali się bardziej pewni siebie i przekonani o własnych umiejętnościach. Pewność siebie, otwartość i ciekawość otworzyła im drogę do podejmowania nowych wyzwań w przyszłości. Dodatkowym atutem udziału w projekcie był wzrost poziomu odpowiedzialności podczas podejmowania nowych zadań i działań, otwartości i wrażliwości międzykulturowej, uwrażliwiła na różnice mentalne i kulturowe.
Pełny raport znajdziecie TUTAJ
Pisali o nas

Uroczyste rozdanie Europass Mobilność
21 lutego 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w pierwszej mobilności w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”.
Uczniowie w trakcie spotkania przedstawiali swoje prezentacje i filmy.
Zdjęcia znajdzieszTUTAJ
Prezentacje przygotowane przez uczestników praktyk znajdziecie TUTAJ
Uczestnicy zagranicznych praktyk w Rimini w Głosie Ziemi Cieszyńskiej
Koniec praktyk
24 listopada uczniowie ZSTiO zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini. W czasie spotkania podsumowującego staż z opiekunem Sistema Turismo- Ireną Willard wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz praktyk zawodowych.
W sobotę 25 listopada o godz. 10 cała grupa pożegnała nadmorskie Rimini i udała się wraz z opiekunami na lotnisko do Bolonii. Po fascynującym i pełnym wrażeń locie uczniowie przywitali Polskę w Katowicach- Pyrzowicach o godz. 18. Wszyscy są pełni wrażeń i pięknych wspomnień.
Wycieczka do San Marino
W sobotę byliśmy na wycieczce w San Marino. Pomimo początkowej mgły udało nam się zrobić zdjęcia. Wieczorem większość z nas udała się z Panem Jerzym do klubu, a reszta została w hotelu z panią Iloną. Wszyscy super się bawili!
Wycieczka do Wenecji
W sobotę 11 listopada odwiedziliśmy Wenecję! :Byliśmy na Placu św. Marka, zobaczyliśmy bazylikę postawioną na jego cześć. Pani przewodnik zabrała nas na spacer, gdzie dzięki Pani Irenie z Sistema Turismo, która tłumaczyła nam z języka włoskiego na język polski, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego uroczego miasta oraz widzieliśmy słynny Most Westchnień. Odwiedziliśmy również najstarszą kawiarnię na świecie!
Pozdrowienia z Rimini!
W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18.00 druga grupa 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec i fototechnik wraz z opiekunami p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyruszyła na 4-tygodniowe praktyki do Rimini. Włoskie miasto przywitało uczestników projektu słońcem i prawie letnią temperaturą. Po rozlokowaniu się w pokojach Rezydencji Queen wszyscy wyszli na pierwszy spacer nad morze.
Kolejny wyjazd do Włoch
28 października druga grupa naszych uczniów z 2, 3 i 4 klas technikum wraz z opiekunami- p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych oraz pedagogicznych.
Grupa 6 handlowców i 10 fototechników będzie realizować praktyki zawodowe we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych. Życzmy im powodzenia!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło