Praktyki we Włoszech

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Witaj na stronie praktyk zagranicznych
dla FOTOTECHNIKÓW I TECHNIKÓW HANDLOWCÓW.
Rusza nabór do kolejnego projektu!
Zapraszamy uczniów obecnych klas I-III technikum w zawodach technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik handlowiec do udziału w nowym projekcie „Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości” w ramach programu ERASMUS+. W poniższych załącznikach uzyskacie potrzebne informacje, niezbędne do wkroczenia w etap rekrutacji, a następnie uczestnictwa w projekcie.
Załączniki:
1) przewodnik dla ucznia
2) regulamin rekrutacji
3) formularz zgłoszeniowy
Termin realizacji projektu: 01.06.2018-31.10.2019
Termin mobilności: 03.02.2019-02.03.2019
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
Uroczyste rozdanie Europass Mobilność
21 lutego 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w pierwszej mobilności w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”.
Uczniowie w trakcie spotkania przedstawiali swoje prezentacje i filmy.
Zdjęcia znajdzieszTUTAJ
Prezentacje przygotowane przez uczestników praktyk znajdziecie TUTAJ
Uczestnicy zagranicznych praktyk w Rimini w Głosie Ziemi Cieszyńskiej
Koniec praktyk
24 listopada uczniowie ZSTiO zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini. W czasie spotkania podsumowującego staż z opiekunem Sistema Turismo- Ireną Willard wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz praktyk zawodowych.
W sobotę 25 listopada o godz. 10 cała grupa pożegnała nadmorskie Rimini i udała się wraz z opiekunami na lotnisko do Bolonii. Po fascynującym i pełnym wrażeń locie uczniowie przywitali Polskę w Katowicach- Pyrzowicach o godz. 18. Wszyscy są pełni wrażeń i pięknych wspomnień.
Wycieczka do San Marino
W sobotę byliśmy na wycieczce w San Marino. Pomimo początkowej mgły udało nam się zrobić zdjęcia. Wieczorem większość z nas udała się z Panem Jerzym do klubu, a reszta została w hotelu z panią Iloną. Wszyscy super się bawili!
Wycieczka do Wenecji
W sobotę 11 listopada odwiedziliśmy Wenecję! :Byliśmy na Placu św. Marka, zobaczyliśmy bazylikę postawioną na jego cześć. Pani przewodnik zabrała nas na spacer, gdzie dzięki Pani Irenie z Sistema Turismo, która tłumaczyła nam z języka włoskiego na język polski, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego uroczego miasta oraz widzieliśmy słynny Most Westchnień. Odwiedziliśmy również najstarszą kawiarnię na świecie!
Pozdrowienia z Rimini!
W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18.00 druga grupa 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec i fototechnik wraz z opiekunami p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyruszyła na 4-tygodniowe praktyki do Rimini. Włoskie miasto przywitało uczestników projektu słońcem i prawie letnią temperaturą. Po rozlokowaniu się w pokojach Rezydencji Queen wszyscy wyszli na pierwszy spacer nad morze.
Kolejny wyjazd do Włoch
28 października druga grupa naszych uczniów z 2, 3 i 4 klas technikum wraz z opiekunami- p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych oraz pedagogicznych.
Grupa 6 handlowców i 10 fototechników będzie realizować praktyki zawodowe we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych. Życzmy im powodzenia!
Zebranie rodziców
W czwartek 26 października 2017 o godzinie 17 00 w sali 108 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki do Włoch z koordynatorem i opiekunami. Tutaj znajdziecie adresy Waszych pracodawców
Kończą się przygotowania do wyjazdu na praktyki
Dobiegają końca przygotowania do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Włoch.
Za 3 tygodnie grupa 16 handlowców i fototechników powita piękne Rimini.
Zobaczcie, gdzie będziemy mieszkać: Rezydencja
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do wypełnienia czyli informacja o stanie zdrowia i oświadczenie do pobrania Tutaj
Plan zajęć językowych i kulturowych w formie załącznika do pobrania Tutaj