Praktyki we Włoszech

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Witaj na stronie praktyk zagranicznych
odbywających się we Włoszech.
Potrzebne dokumenty dla zakwalifikowanych
Zakwalifikowani uczniowie są zobowiązani dostarczyć zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w stażu zagranicznym oraz oświadczenie rodzica do 13 listopada 2020r.

W załączniku są dwa rodzaje zaświadczeń- I termin i II termin (należy pobrać i wypełnić właściwy druk zgodnie z terminem wyjazdu)

Zaświadczenia proszę składać w sekretariacie szkoły a nie bezpośrednio u koordynatora ze względu na zdalny tryb pracy

WAŻNE DOKUMENTY:
Zaświadczenie lekarskie można np. mailem przesłać do ośrodka zdrowia po wcześniejszym uzgodnieniu z rejestracją i później odebrać podpisane

1. Oświadczenie o stanie zdrowia - I tura
2. Oświadczenie o stanie zdrowia - II tura
3. Oświadczenie rodzica - I tura
4. Oświadczenie rodzica - II tura
5. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Wyniki rekrutacji

W dniu 22.10.2020 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej dla projektu

"Mobilność młodych techników z ZSTiO- krokiem do sukcesu zawodowego"

nr 2020-1-PL01-KA102-080553

realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie w ramach programu ERASMUS+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Do projektu zakwalifikowali się następujący uczniowie (wg alfabetu)

I termin (marzec 2021):

Technik reklamy:
1. Jaworska Klaudia
2. Kozioł Oliwia
3. Lipowczan Anita
4. Pietrzyk Magdalena
5. Staroń Maksymilian
6. Wanot Paulina

Technik fotografii i multimediów:
1. Burawa Marcelina
2. Majer Julia
3. Marekwica Liliana
4. Ornot Krzysztof
5. Tomczak Tatiana
6. Troszok Agata
7. Trybuś Weronika
8. Wojtczak Natalia
9. Wrona Natalia
10. Żwak Martyna

II termin (październik 2021):

Technik fotografii i multimediów:
1. Buchta Paulina
2. Pasterny Maksymilian
3. Pawińska Karolina
4. Pilecki Samuel
5. Polok Sylwia
6. Sikora Kacper
7. Wilczak Wiktoria

Technik elektronik:
1. Brańczyk Igor
2. Hampel Nikodem
3. Holeksa Hubert
4. Jakubiec Jakub
5. Lupa Kacper
6. Niemczyk Filip
7. Podejma Adrian
8. Szkucik Paweł
9. Wiaderny Konrad

Osoby niezakwalifikowane znajdują się na liście rezerwowej (do wglądu u koordynatora projektu)

Spotkanie zakwalifikowanych uczniów i ich rodziców z koordynatorem projektu odbędzie się w najbliższym terminie w formie online. Obecność ucznia i rodzica obowiązkowa

Od piątku będą się odbywały rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim w sali 201A.
Obecność obowiązkowa!!!

Zapraszamy kandydatów wg. następującego harmonogramu:
Piątek (09.10) lekcja 8 i 9- 2TBP
Poniedziałek (12.10) lekcja 4- 2TAG
lekcja 7- 2TAP
lekcja 8 i 9- 2TBG
Piątek (16.09) lekcja 8 i 9- 3TESF

Proszę, aby trzy osoby czekały przed salą, reszta jest na lekcjach. Osoba po rozmowie wraca na lekcję po następną osobę.

Wybierz czytaj więcej to poznasz zagadnienia do rozmowy kwalifikacyjnej

Życzymy powodzenia!
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

dla kandydatów do udziału w projekcie
w ramach programu ERASMUS+
miejsce praktyk: Rimini- Włochy

„Mobilność młodych techników z ZSTiO- krokiem do sukcesu zawodowego”

Środa 7 października 8.50- aula
Obecność obowiązkowa!!!
Rusza nabór do kolejnego projektu w ramach Erasmus+

Zapraszamy uczniów obecnych klas II-III technikum w zawodach technik fotografii i multimediów, technik elektronik oraz technik reklamy do udziału w nowym projekcie „Mobilność młodych techników z ZSTiO- krokiem do sukcesu zawodowego” w ramach programu ERASMUS+. W poniższych załącznikach uzyskacie potrzebne informacje, niezbędne do wkroczenia w etap rekrutacji, a następnie uczestnictwa w projekcie.

Załączniki:
1) przewodnik dla ucznia
2) regulamin rekrutacji
3) formularz zgłoszeniowy
4) wykaz ocen
5) zgoda rodzica, opiekuna na wyjazd

Termin realizacji projektu: 01.09.2020-30.04.2022
Terminy mobilności: 28.02.2021-27.03.2021 oraz 03.10.2021-30.10.2021
Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
Podsumowanie projektu
31 października zakończyła się realizacja projektu „Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości“- nr projektu: 2018-1-PL01-KA102-049669 w ramach programu Erasmus+.
4-godniowe praktyki 18 uczniów klas 2, 3 i 4 technikum, kształcących się w zawodach technik handlowiec, technik fotografii i multimediów oraz technik organizacji reklamy odbywały się w Rimini w firmach handlowych, fotograficznych i agencjach reklamy. Program praktyk został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET.
Zakończenie projektu
22 października 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie dokumentów Europass Mobilność 18 uczniom, którzy odbyli praktyki zagraniczne w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne młodych techników- ważny krok do sukcesu w przyszłości“ w Rimini we Włoszech. Uczniowie wobec zgromadzonej społeczności szkolnej- młodszych kolegów oraz Dyrekcji i nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących przedstawiali swoje prezentacje i filmy z mobilności. zdjęcia
Prezentacje przygotowane przez uczniów na podsumowanie możecie zotaczyć TUTAJ
Pisali o nas
W Głosie Ziemi Cieszyńskiej
Pisali o nas 2019
W marcu 2019 roku lokalna gazeta "Wieści Skoczowa" opublikowała artykuł o pobycie uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na praktykach we Wloszech.
Pobyt we Włoszech dobiega końca
W czwartek 28 lutego odbyło się podsumowujące spotkanie uczestników projektu z ich włoskimi opiekunami. Sprawdzone zostały wszystkie dokumenty, rzdano certyfikaty potwierdzające odbycie stażu, uczniowie udzielili wywiadu na temat pobytu oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Praca w Rimini
Głównym celem pobytu we Włoszech było zdobycie zawodowego doświadczenia przez uczniów naszej szkoły. Zdjęcia z wykonywanej przez nich pracy możecie zobaczyć TUTAJ

Nie masz jeszcze konta?