Praktyki we Włoszech

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
CV do wypełnienia
Do piątku 30 czerwca należy przesłać uzupełnione CV na adres koordynatora: karina.rs@op.pl.
CV należy wypełnić drukowanymi literami w języku angielskim. Nazwa pliku powinna wyglądać następująco CV_imię i nazwisko. Wzór CV pobierzecie Tutaj.
Przygotowania rozpoczęte

Rozpoczęły się przygotowania do wyjazdu drugiej grupy naszych fototechników i handlowców na praktyki zagraniczne w Rimini w ramach programu ERASMUS+. W środę 30 maja odbyły się pierwsze zajęcia z języka włoskiego. Intensywne przygotowania będą trwały przez 3 miesiące. Życzmy przyszłym praktykantom wytrwałości, zakończonego sukcesem!
PLAN ZAJĘĆ JĘZYKOWYCH I PEDAGOGICZNO-KULTUROWYCH

przed wakacjami dla uczestników praktyk zagranicznych we Włoszech w II terminie

• 31.05.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 07.06.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 14.06.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 21.06.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski

• 13.06.2017 WTOREK godzina 14.55 zajęcia kulturowe
  • 13.06.2017 WTOREK godzina 15.45 zajęcia z pedagogiem

Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska
  • Pisali o nas
    O naszych praktykach pisano w lokalnej gazecie Głos Ziemi Cieszyńskiej
    Wrócili z praktyk we Włoszech

Trzeciego marca uczniowie ZSTiO zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini, które odbyli w firmach fotograficznych i handlowych. W czasie spotkania podsumowującego staż z opiekunem Sistema Turismo- Ireną Willard uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz praktyk zawodowych.
    W sobotę 4 marca o godz. 10 cała grupa pożegnała nadmorskie Rimini i udała się wraz z opiekunami w podróż powrotną do Polski. Powrót nastąpił przed północą. Wszyscy są pełni wrażeń i pięknych wspomnień.
    Sobota w Wenecji
    W sobotę 18 lutego wraz z naszą opiekuną Viki z Sistema Turismo pojechaliśmy na wycieczkę do Wenecji. Miasto zakochanych przywitało nas tłumem zwiedzających, gdyż trafiliśmy na najstarszy w Europie karnawał. Plac św. Marka stał się miejscem prezentacji tajemniczych masek i barwnych kostiumów. Mieliśmy również szansę zwiedzenia Wenecji pod okiem przewodnika- Wenecjanki mówiącej piękną polszczyzną.
    Więcej zdjęć znajdziecie tutaj
    Sobota

W sobotę 11 lutego nareszcie poszliśmy nad morze. Zachwycaliśmy się szeroką plażą tonącą w muszlach. Brakowało tylko słońca...
    Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ
    Wycieczka po Rimini

We wtorek 7 lutego po zajęciach z włoskiego wybraliśmy się z naszym opiekunem organizacji Sistema Turismo Ireną na wycieczkę po Rimini. Zwiedziliśmy starą część miasta, m.in. Plac Trzech Męczenników, Świątynię Malatesty, a spacerując Borgo San Giuliano, podziwialiśmy uliczki pełne kolorowych kamieniczek. Duże wrażenie wywarł na nas Most Tyberiusza, którego historia sięga pierwszego wieku przed naszą erą. Wycieczkę zakończyliśmy pod łukiem triumfalnym z okresu cesarstwa rzymskiego. Więcej zdjęć
    Nocna podróż do Rimini i pierwsze chwile we Włoszech

W sobotę 4 lutego 2017r. o godz. 20.00 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec i fototechnik wraz z opiekunami p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjechało na 4-tygodniowe praktyki do Rimini w ramach projektu „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”. Uczniowie dotarli na miejsce w niedzielę ok. godz. 11.00. Po rozlokowaniu się w pokojach Rezydencji Art i przerwie na odpoczynek wyruszyli na pierwszy spacer. Był to czas na spróbowanie lokalnej pizzy w nadmorskiej restauracji. Więcej zdjęć TUTAJ
    W sobotę wyjeżdżamy

4 lutego pierwsza grupa 6 handlowców i 10 fototechników z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych dotyczących m.in. położenia geograficznego, historii Włoch, tradycji i zwyczajów obszaru Rimini oraz najciekawszych miejsc tego regionu. Uczestnicy brali również udział w zajęciach pedagogicznych, podczas których uczyli radzić sobie ze stresem, rozwiązywać konflikty oraz postępować w nagłych wypadkach.
    Staż będzie realizowany we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych.
    Ostatnie spotkanie przed wyjazdem
    W środę 1 lutego 2017 po zajęciach z j. włoskiego o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie uczestników praktyk we Włoszech wraz z ich rodzicami przed wyjazdem.
    Obecność obowiązkowa
    TU znajdziecie spis miejsc w których będziecie odbywać staż

Nie masz jeszcze konta?