Praktyki we Włoszech

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Koniec praktyk
24 listopada uczniowie ZSTiO zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini. W czasie spotkania podsumowującego staż z opiekunem Sistema Turismo- Ireną Willard wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz praktyk zawodowych.
W sobotę 25 listopada o godz. 10 cała grupa pożegnała nadmorskie Rimini i udała się wraz z opiekunami na lotnisko do Bolonii. Po fascynującym i pełnym wrażeń locie uczniowie przywitali Polskę w Katowicach- Pyrzowicach o godz. 18. Wszyscy są pełni wrażeń i pięknych wspomnień.
Wycieczka do San Marino
W sobotę byliśmy na wycieczce w San Marino. Pomimo początkowej mgły udało nam się zrobić zdjęcia. Wieczorem większość z nas udała się z Panem Jerzym do klubu, a reszta została w hotelu z panią Iloną. Wszyscy super się bawili!
Wycieczka do Wenecji
W sobotę 11 listopada odwiedziliśmy Wenecję! :Byliśmy na Placu św. Marka, zobaczyliśmy bazylikę postawioną na jego cześć. Pani przewodnik zabrała nas na spacer, gdzie dzięki Pani Irenie z Sistema Turismo, która tłumaczyła nam z języka włoskiego na język polski, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego uroczego miasta oraz widzieliśmy słynny Most Westchnień. Odwiedziliśmy również najstarszą kawiarnię na świecie!
Pozdrowienia z Rimini!
W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18.00 druga grupa 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec i fototechnik wraz z opiekunami p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyruszyła na 4-tygodniowe praktyki do Rimini. Włoskie miasto przywitało uczestników projektu słońcem i prawie letnią temperaturą. Po rozlokowaniu się w pokojach Rezydencji Queen wszyscy wyszli na pierwszy spacer nad morze.
Kolejny wyjazd do Włoch
28 października druga grupa naszych uczniów z 2, 3 i 4 klas technikum wraz z opiekunami- p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych oraz pedagogicznych.
Grupa 6 handlowców i 10 fototechników będzie realizować praktyki zawodowe we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych. Życzmy im powodzenia!
Zebranie rodziców
W czwartek 26 października 2017 o godzinie 17 00 w sali 108 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki do Włoch z koordynatorem i opiekunami. Tutaj znajdziecie adresy Waszych pracodawców
Kończą się przygotowania do wyjazdu na praktyki
Dobiegają końca przygotowania do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Włoch.
Za 3 tygodnie grupa 16 handlowców i fototechników powita piękne Rimini.
Zobaczcie, gdzie będziemy mieszkać: Rezydencja
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do wypełnienia czyli informacja o stanie zdrowia i oświadczenie do pobrania Tutaj
Plan zajęć językowych i kulturowych w formie załącznika do pobrania Tutaj
Przygotowania do wyjazdu

PLAN ZAJĘĆ JĘZYKOWYCH I PEDAGOGICZNO-KULTUROWYCH

• 13.09.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 20.09.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 27.09.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 04.10.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 11.10.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski
  • 18.10.2017 ŚRODA godzina od 15.00 do 16.35 język włoski

• 22.09.2017 Piątek godzina 14.55 do 16.30 zajęcia z pedagogiem
  • 29.09.2017 Piątek godzina 15.45 do 16.30 zajęcia z pedagogiem
  • 20.10.2017 Piątek godzina 14.55 do 16.30 zajęcia z pedagogiem

• 29.09.2017 Piątek godzina 14.55 do 15.40 zajęcia kulturowe
  • 13.10.2017 Piątek godzina 14.55 do 16.30 zajęcia kulturowe

Koordynator projektu: Karina Rusok-Stanisławska

• CV do wypełnienia
    Do piątku 30 czerwca należy przesłać uzupełnione CV na adres koordynatora: karina.rs@op.pl.
    CV należy wypełnić drukowanymi literami w języku angielskim. Nazwa pliku powinna wyglądać następująco CV_imię i nazwisko. Wzór CV pobierzecie Tutaj.
    Przygotowania rozpoczęte

Rozpoczęły się przygotowania do wyjazdu drugiej grupy naszych fototechników i handlowców na praktyki zagraniczne w Rimini w ramach programu ERASMUS+. W środę 30 maja odbyły się pierwsze zajęcia z języka włoskiego. Intensywne przygotowania będą trwały przez 3 miesiące. Życzmy przyszłym praktykantom wytrwałości, zakończonego sukcesem!

Nie masz jeszcze konta?