Praktyki we Włoszech

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: Beata
Wycieczka po Rimini

We wtorek 7 lutego po zajęciach z włoskiego wybraliśmy się z naszym opiekunem organizacji Sistema Turismo Ireną na wycieczkę po Rimini. Zwiedziliśmy starą część miasta, m.in. Plac Trzech Męczenników, Świątynię Malatesty, a spacerując Borgo San Giuliano, podziwialiśmy uliczki pełne kolorowych kamieniczek. Duże wrażenie wywarł na nas Most Tyberiusza, którego historia sięga pierwszego wieku przed naszą erą. Wycieczkę zakończyliśmy pod łukiem triumfalnym z okresu cesarstwa rzymskiego. Więcej zdjęć
Nocna podróż do Rimini i pierwsze chwile we Włoszech

W sobotę 4 lutego 2017r. o godz. 20.00 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec i fototechnik wraz z opiekunami p. Kariną Rusok-Stanisławską i p. Celiną Krzempek wyjechało na 4-tygodniowe praktyki do Rimini w ramach projektu „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”. Uczniowie dotarli na miejsce w niedzielę ok. godz. 11.00. Po rozlokowaniu się w pokojach Rezydencji Art i przerwie na odpoczynek wyruszyli na pierwszy spacer. Był to czas na spróbowanie lokalnej pizzy w nadmorskiej restauracji. Więcej zdjęć TUTAJ
W sobotę wyjeżdżamy

4 lutego pierwsza grupa 6 handlowców i 10 fototechników z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie wyjeżdża na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech w ramach programu Erasmus+. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w kursie języka włoskiego, w zajęciach kulturowych dotyczących m.in. położenia geograficznego, historii Włoch, tradycji i zwyczajów obszaru Rimini oraz najciekawszych miejsc tego regionu. Uczestnicy brali również udział w zajęciach pedagogicznych, podczas których uczyli radzić sobie ze stresem, rozwiązywać konflikty oraz postępować w nagłych wypadkach.
Staż będzie realizowany we włoskich firmach handlowych i fotograficznych. Młodzi handlowcy wzbogacą kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalą umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwiną umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych.
Ostatnie spotkanie przed wyjazdem
W środę 1 lutego 2017 po zajęciach z j. włoskiego o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie uczestników praktyk we Włoszech wraz z ich rodzicami przed wyjazdem.
Obecność obowiązkowa
TU znajdziecie spis miejsc w których będziecie odbywać staż
Już niedługo
Za miesiąc wyjeżdżamy!!! Zobaczcie, jak będziemy mieszkać
Dokument do przygotowania
Do środy 7 grudnia należy przesłać uzupełnione CV na adres koordynatora: karina.rs@op.pl.
CV należy wypełnić drukowanymi literami w języku angielskim. Nazwa pliku powinna wyglądać następująco CV_imię i nazwisko. Wzór CV pobierzecie Tutaj.
Plan zajęć
Zajęcia będą się odbywać w sali 108. Obecność jest obowiązkowa!!!
Życzymy miłej zabawy z językiem włoskim!!!
Plan zajęć
Ważne dokumenty!
Pobierz zgodę rodziców na Twój udział w projekcie i podpisaną dostarcz do koordynatora.
Zgoda rodziców na wyjazd w I terminie
Zgoda rodziców na wyjazd w II terminie
Spotkanie
W czwartek 15 września o godz. 17.00 w sali 108 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wyjeżdżających na zagraniczne praktyki do Włoch w pierwszym i drugim terminie. Ze względu na ważność przedstawianych informacji obecność obowiązkowa.
Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+
I TERMIN: 5 luty 2017- 4 marca 2017

Technik handlowiec:
1. Chrzanowiecka Julia
2. Dębiński Amadeusz
3. Kisiała Izabela
4. Mogilnicki Dominik
5. Pietrzyk Patryk
6. Śliwka Angelika

Fototechnik:
1. Duda Grzegorz
2. Greń Anna
3. Grudzień Sonia
4. Grzybek Maksym
5. Janik Daria
6. Kumorek Patrycja
7. Łaciak Nikola
8. Malina Klaudia
9. Milewski Robert
10. Wilczak Klaudia
Kolejny etap rekrutacji!
W poniedziałek 20 czerwca 2016 odbędzie się test z języka angielskiego dla wszystkich, którzy złożyli formularz zgłoszeniowy do wyjazdu na praktyki do Włoch.
Aula, godzina 12.10. Zapraszamy.
Obecność obowiązkowa!!!!

Od wtorku rozpoczynają się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim w sali 201A.
Obecność obowiązkowa!!!
Zapraszamy kandydatów wg. następującego harmonogramu:
  • Wtorek (21.06) od godz. 11.00- 3TH
  • Środa (22.06) od godz. 9.30-2TH
  • Środa (22.06) od godz 12.00- 1TF
  • Czwartek (23.06) od godz. 8.00- 2TF
    W załączniku zagadnienia, które mogą być przydatne w przygotowaniu się na rozmowę.
    zagadnienia
    Życzymy powodzenia!